Samos Adası & Kuşadası

Gurme Tur 2 Gece / 3 Gün 14-16 Temmuz, 28-30 Temmuz, 11-13 Ağustos, 25-27 Ağustos, 8-10 Eylül, 22-24 Eylül, 6-8 Ekim, 27-29 Ekim Tur Tarihi : 2023-07-14
Samos 831 00, Yunanistan TÜRKİYE, Yunanistan

SAMOS ADASI & KUŞADASI & EFES
Efes, Kuşadası, Samos, Pythagorion, Kokkari, Vathy, Mytilini, Koumaradai, Megali Panagia Manastırı, İreon Turları Dahil!

14-16 Temmuz, 28-30 Temmuz, 11-13 Ağustos, 25-27 Ağustos, 8-10 Eylül, 22-24 Eylül, 6-8 Ekim, 27-29 Ekim 2023
Yeşil Pasaport’a Vize Yok!
1 Gece Samos Adası, 1 Gece Kuşadası Konaklama!

1.GÜN / CUMA / İZMİR-EFES-KUŞADASI
İzmir Adnan Menderes Havalimanında sabah geliş saatine göre karşılama ve alanda bizleri bekleyen aracımızla Efes’e  hareket ediyoruz.  Efes Antik Kenti, Anadolu’nun en önemli ve en büyük antik kentlerinden biridir. Tarihi milattan önce 6000’lere kadar uzanan kent, Roma Dönemi’nde en büyük şehirlerden biri olarak biliniyor. Antik kentte gezeceğimiz yerler arasında, 25 bin kişi kapasiteli Antik Tiyatro, Traianus Çeşmesi, Herakles Kapısı, Hamam, Odeon ve Agora gibi yapılar bulunuyor. Ayrıca, Celcus Kütüphanesi de burada görülmeye değer bir diğer yapıdır. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz tur sonrası ülkemizin en önemli turistik limanın bulunduğu Ege’nin önemli tatil beldelerinden olan Kuşadası’na gideceğiz. Panoramik olarak gerçekleştirilecek şehir turu sonrası konaklayacağımız otele transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası’nda

2.GÜN / CUMARTESİ / KUŞADASI-SAMOS ADASI
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Kuşadası limanına hareket. Limandaki check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00’da Samos’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik feribot yolculuğu sonrası Samos Adası’nda ilk durağımız her taşıyla tarihe şahitlik eden ve antik Samos şehrinin üzerine kurulmuş olan Pythagorion’u doyasıya gezebilirsiniz. Bugün küçük bir liman kasabası olan Pythagorion tarihi ve güzelliği dolayısıyla adanın en çok ziyaret edilen noktası konumundadır. Limana kadar uzanan yol üzerinde sağlı sollu yer alan küçük hediyelik eşya dükkanlarını dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonraki önemli duraklarımızdan biri de sıcacık atmosferi ile bir zamanların küçük balıkçı köyü olan Kokkari; tarihi kilisesi, bir çok kafeterya ve restoranları ile ferahlayarak omuzlarınızdan günün tüm yorgunluğunu atacağınız harika bir yer. Özellikle sahil boyunca sıralanmış restoranlarında Yunan mezelerinin, kurutularak ızgarada pişirilmiş ahtapot ve taramanın keyfini Ouzo ile çıkarabilirsiniz. Burada küçücük renkli sokakların arasında dolaşmak, sevdikleriniz için birer hediyelik eşya almak için yeterli vaktiniz olacaktır. Öğleden sonra Samos’un ana şehri olan Vathy diğer bir adı ile Samos Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Bahçelerinden uzanarak dışarıya sarkmış rengârenk çiçeklerin gölgelediği mavi beyaz daracık sokaklarını, hediyelik eşya dükkanlarını, yerel kahveleri, ünlü Arslanlı Heykel’in bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirler ekstra olarak düzenlenecek Yunan Taverna Gecesine gidebilirler. Konaklama Samos’da.

3.GÜN / PAZAR / SAMOS ADASI-KUŞADASI- İZMİR
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Samos Adası’nda geçireceğimiz ikinci günümüze Samos’un meşhur şaraplarını da tadacağınız Şarap Müzesi ile başlıyoruz.  Burada geleneksel şarap üretiminde kullanılan aletleri görüp üretim hakkında bilgi alabilirsiniz. Burada tatma imkanı bulacağınız şaraplardan dilerseniz satın alabilirsiniz. Bir sonraki durağımız Samos’un önemli köylerinden biri olan Mytilini Köyü. İçinde küçük kahvehaneler-tavernalar bulunan pitoresk meydan özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ile dolar. Köyün görmeye değer yerleri arasında Tabiat Tarihi Müzesi mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Tam gün turumuza Koumaradai Köyü ile devam ediyoruz. Yol üzerindeki yapılan lokmanın tadına mutlaka bakmalısınız. Samos’un en eski manastırlarından biri olan ve içinde harikulade duvar resimleri bulunan 16. yüzyıldan kalma Megali Panagia Manastırı’nı ziyaret ettikten sonra Ireon’a hareket.  Burada deniz kenarında birbirinden güzel küçük restaurantlarda yemek yemek ve yüzmek için serbest zaman sonrası son durağımız olan Pythagorion’a gideceğiz. Burada feribotunun hareket saatine kadar olan boş vaktinizi köyün güzel köşelerini keşfederek geçirebilirsiniz. Saat 18:00’da Feribot ile Samos’dan ayrılacağız. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Kuşadası’na varış ve Limanda bekleyen araçla İzmir Havalimanına transfer ve tur sonu.

FİYAT TABLOSU 2-3 Kişi 4-5 Kişi 6-7 Kişi 8 Kişi ve Üzeri
İki Kişilik Odada Kişi Başı 8.995 TL 7.995 TL 6.995 TL 6.495 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 10.995 TL 9.995 TL 8.995 TL 8.495 TL
05-11 Yaş (2 yetişkinle beraber) 7.995 TL 6.995 TL 5.995 TL 5.495 TL
01-04 Yaş (2 yetişkinle beraber) 2.995 TL 2.995 TL 2.995 TL 2.995 TL

WORLD, AXESS, BONUS, MAXIMUM, COMBO KREDİ KARTLARINA 9 AYA VARAN TAKSİT İMKANI MEVCUTTUR.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• Kuşadası-Samos arası gidiş ve dönüş feribot bileti
• Kuşadası, Samos liman vergileri ve Samos konaklama vergisi
• 1 Gece Kuşadası Lion Hotel vb. Yarım Pansiyon Konaklama
• 1 Gece Samos Aeolis Hotel vb. Kahvaltı Dahil Konaklama
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• İç Hat uçak bileti
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL) ve Vize Ücreti (Yeşil Pasaport ve Schengen Vizesi olmayanlar için)
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler,
• Öğle Yemekleri, Samos’ta alınacak 1 akşam yemeği ve tüm yemeklerde alınacak içecekler

NOTLAR
Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
22-24 Eylül, 6-8 Ekim ve 27-29 Ekim tarihli turlarımızın Samos feribot hareket saatleri 17:00 olacaktır.
• Rehberimiz gerekli durumlarda programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Kesin Rezervasyonun yapılması için ön ödeme yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Feribot saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Rezervasyonlar minimum %50 ön ödeme ile gerçekleştirilmekte olup, kayıt yapılan tarihten sonra fiyatlarda meydana gelecek herhangi bir artış veya indirim katılımcıya uygulanmayacaktır. Kayıt sonrası ödemeler herhangi bir kampanya ve uygulama ile birleştirilemez, kullanılamaz.

 

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 6,495TL min. 6,495 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

Karadeniz ve Yaylaları

 4 Gece / 5 Gün 16-20 Ağustos 2023

Ege ve Köyleri Turu

 4 Gece / 5 Gün 14-18 Ağustos 2023

Akdeniz Sahilleri & Likya

 4 Gece / 5 Gün 17-21 Temmuz ve 21-25 Ağustos 2023