Karadeniz ve Yaylaları

Gurme Tur 4 Gece / 5 Gün 16-20 Ağustos 2023 Tur Tarihi : 2023-08-16
Batum, Gürcistan TÜRKİYE

KARADENİZ ve YAYLALARI
LEZZET & KÜLTÜR TURU
  SÜMELA MANASTIRI-MAÇKA- UZUNGÖL-ÇAYELİ-AYDER YAYLASI-HUSER YAYLASI
ZİL KALE-ŞENYUVA-PALOVİT ŞELALESİ-BATUM-ÇEÇEVA-RİZE-TRABZON…
16-20 Ağustos 2023
ADANA’DAN UÇAKLI BUTİK TUR
3 Gece Karadeniz Otellerinde ve 1 Gece BATUM’da konaklama,
Tüm Turlar, 4 Öğle Yemeği, 4 Akşam Yemeği ve Gürcü Gece Eğlencesi Dahil!

 

1.GÜN / ÇARŞAMBA                                                       ADANA-TRABZON-MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI
Saat 12.00’da Adana Havalimanı’nda buluşma ve Pegasus Havayolları ile 13:00’da Trabzon’a hareket. 14:30’da Trabzon’a varış. Alanda bizleri bekleyen aracımızla Maçka yollarından devam ederek Sümela’ya varıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı görüyoruz. Sümela Manastırı ziyaretimiz sonrası Doğa ile iç içe olan butik otelimize transfer. Otelimizde odalarımıza yerleştikten sonra çevrede yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama İspendam Tess Otel’de

2.GÜN / PERŞEMBE                                                           UZUNGÖL-AYDER YAYLASI-HUSER YAYLASI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. 1090m. yükseklikte vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl ve yakınındaki Şerah Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Uzungöl’de alınacak yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeği sonrası Ayder Yaylası’na hareket edeceğiz. Fırtına Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyerek 1358m. Yükseklikte Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Ayder Yaylası’nda otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşamüzeri dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Huser Yaylası’na gidiyoruz. Adeta bulut denizi görüntüsü veren bu güzel ortamda gün batımının eşsiz güzelliğinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. (Hava şartlarının elverişli olması halinde) Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası’nda bulunan otelimizde

3.GÜN / CUMA                                               AYDER YAYLASI-ZİL KALE-ŞENYUVA-PALOVİT ŞELALESİ
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Zilkale ve Palovit Şelalesi turu için Ayder’den ayrılacağız.  Sarp bir kayaya konuşlanmış 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan Zil Kale’yi gezeceğiz. Zil Kale ziyaretimizin ardından Bölgenin en eski köprüsü olan Çinçiva Kemer Köprüsü’nü ve Şenyuva’yı görüp son durağımız olan Palovit Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Fırtına Deresi kenarında bulunan restoranda alacağımız yöresel yemek sonrası arzu eden misafirlerimiz Fırtına Deresinde Zipline (Extra) aktivitesinden faydalanabilir ya da Salıncaklarda fotoğraf çekilebilir. Tur sonrası Ayder’e dönüş. Gelin Tülü Şelalesi ve yöresel Yayla Evlerini görerek yapacağımız yürüyüş sonrasında Ayder Yaylasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası’nda bulunan otelimizde

4.GÜN / CUMARTESİ                                                                   SARP-BATUM-BATUM BOTANİK BAHÇESİ
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından Gürcistan’a geçiş. İlk durağımız Batum’da bulunan ve Dünya’nın sayılı botanik bahçelerinden olan Botanik Bahçesi‘ni ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesi ziyaretimizin ardından Batum turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni göreceğiz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Poseidon Çeşmesi, Opera Binası, Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi’ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp otele transfer ve yerleşme. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Akşam Yemekli Gürcü Gecesi için otelimizden hareket. Gideceğimiz restoranda Gürcü mutfağını tatma ve Gürcü danslarını izleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği sonrası Batum’da ses ve ışık gösterilerinin izlenmesinin ardından otelimize transfer. Konaklama Batum Intourist Palace Hotel & Spa’da.

5.GÜN / PAZAR                                                                                                SARP-ÇEÇEVA-TRABZON-ADANA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından  Rize’ye hareket. Yol güzergahında bulunan çay fabrikasında üretim aşamalarını uzmanlar tarafından grubumuza verilecek brifing ile görme şansımız olacak. Arzu edenler burada çay satın alma imkanı da bulabilecekler.  Çay fabrikası ziyaretimizin ardından Çayeli Haremtepe Köyü’ne (Çeçeva) gideceğiz. Muhteşem bir görsel şölen Gizli bahçe Çay Bahçesinde çekeceğimiz fotoğraflarımızın ardından köy kahvesinde çaylarımızı içeceğiz. Rize’de alacağımız yöresel öğle yemeği sonrası  Trabzon’a hareket. Trabzon şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuz sonrası Trabzon’a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyareti esnasında konakladığı Tarihi Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Trabzon şehir merkezinde verilecek serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saate buluşma ve Trabzon Havalimanına transfer. Bilet ve Bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları ile 20:20’de Adana’ya hareket. 21:50’de Adana’ya varış ve tur sonu.

FİYAT Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum-Combo
İki Kişilik Odada Kişi Başı 14.950 TL 16.150 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 18.950 TL 20.450 TL
7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber) 12.450 TL 13.450 TL
3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber) 9.950 TL 10.750 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER
• Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-Trabzon-Adana parkurunda uçak bileti
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• 1 Gece Maçka İspendam Tess Otel vb. konaklama 
• 2 Gece Ayder Ümit Otel vb. konaklama 
• 1 Gece Batum Intourist Palace Hotel & Spa’da vb. konaklama 
• Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
• Otellerde alınacak 3 akşam yemeği
• Batum’da Gece Gürcü Eğlencesi eşliğinde alınacak akşam yemeği
• Turlar esnasında alınacak 4 yöresel öğle yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Fiyata dahil menü dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

NOTLAR
Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Menülerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.
• Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.
•  Gürcistan’a geçiş için yeni tip çipli Kimlik kartı gerekmektedir. Ayrıca anne veya babası yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış olanlar için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir. *Bebek dâhil tüm katılımcıların kimliklerinde resim bulunma zorunluluğu vardır.
• Yaylalara çıkışlarda hava şartlarının uygun olmaması, Sel, heyelan vb. gibi doğal afetlerin yaşanması gibi durumlarda kolluk kuvvetlerinin izin vermemesi sebebiyle çıkılamamaktadır. Ayrıca Çeçeva köyü gibi çay toplama alanların bulunduğu bölgelerde çay toplama zamanında girişe izin verilmemektedir. Bu gibi durumlarda rehber programı iptal etme ve değiştirme hakkına sahiptir.
• Rezervasyonlar minimum %50 ön ödeme ile gerçekleştirilmekte olup, kayıt yapılan tarihten sonra fiyatlarda meydana gelecek herhangi bir artış veya indirim katılımcıya uygulanmayacaktır. Kayıt sonrası ödemeler herhangi bir kampanya ve uygulama ile birleştirilemez, kullanılamaz.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 14,950TL min. 14,950 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

Ege ve Köyleri Turu

 4 Gece / 5 Gün 14-18 Ağustos 2023

Akdeniz Sahilleri & Likya

 4 Gece / 5 Gün 17-21 Temmuz ve 21-25 Ağustos 2023

Samos Adası & Kuşadası

 2 Gece / 3 Gün 14-16 Temmuz, 28-30 Temmuz, 11-13 Ağustos, 25-27 Ağustos, 8-10 Eylül, 22-24 Eylül, 6-8 Ekim, 27-29 Ekim