İzmir Lezzetleri ve Urla Bağ Yolu

Gurme Tur 1 Gece / 2 Gün Gruplara Özel Butik Tur Tur Tarihi : 2022-11-05
Urla, İzmir, Türkiye TÜRKİYE

İZMİR LEZZETLERİ & URLA BAĞ YOLU
Kültür & Lezzet Turu

İzmir, Kemeraltı, Saat Kulesi, İzmir Kordon, Urla, Sanat Sokağı,
Urla Şarapçılık, Usca Şarapçılık…
Tüm Turlar, Tüm Yemekler, Urla Bağ Yolu Tadımları Dahil!

1.GÜN / İZMİR-KEMERALTI LEZZETLERİ TURU-İZMİR
Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanında Gurmeturlar.com Rehberi ile buluşma ve şehir merkezine hareket. İzmir şehir merkezinde bulunan Vilayet Konağı, Saat Kulesi, Ayşe Hatun Camisi ve eskiden bu meydanın en görkemli yapısı olan Sarı Kışla görüldükten sonra artık Kemeraltı’nın arka sokaklarında kaybolma ve eşsiz lezzetlerini tatma zamanı. İzmir’in tarihi kadar eski bu çarşıda, başlangıcından günümüze kadar kesintisiz bir ticaret süregelmiş. İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı, kapsadığı 270 hektarlık alanda, 230 değişik iş kolunda, 800 bini aşkın ürün çeşidinin sunulduğu 14.482 işyeri sadece ülkemizin değil, dünyanın en eski tarihi çarşısı olma ünvanını koruyor. Rehberimizin anlatımları ve hikayeleriyle beraber gerçekleştireceğimiz turda ilk lezzet İzmir’e has bir lezzet olan söğüş’ü tadacağımız Değer Söğüşcüsü, sonrasında Salepçioğlu Camiini görüp Başdurak köşebaşında meşhur Karadut şerbetinin tadına bakacağız. Kestane Pazarından geçerek meşhur Kemeraltı Turşucusu Tahsin’de turşuların tadına bakacağız. Bir sonraki durağımız Kardeşler Köftecisi ve birkaç adım ötede olan Numan Pide. Köfte ve otlu-peynirli pidenin tadına baktıktan sonra Abacıoğlu Hanı görüp Ayşa Boşnak Börekçisi’nin nefis Boşnak Mantısını tadacağız. Buradan ayrılıp Kızlarağası Hanı, bitişiğindeki Hisar Camiini gezip son olarak meşhur Hisarönü Şambalicisi’nde turu tatlı bir şekilde sonlandıracağız. Lezzet dolu turumuzun sonrası konaklayacağımız otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve akşam yemeği için Kordon Yengeç Restoran’a hareket. Deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama İzmir’de

2.GÜN /  URLA BAĞ YOLU VE URLA LEZZETLERİ TURU
Otelde alacağımız sabah kahvaltısında sıcak Boyozlar ikramımız. Kahvaltı sonrası İzmir’in önemli tarihi ilçesi Urla’da şarap ve zeytinin izini sürmek için otelden ayrılacağız. Kısa bir yolculuk sonrası Urla’ya varış. İlk durağımız Urla iskele. Tahaffuzhane hakkında bilgi alıp ve Klazomenai Zeytinyağı işliği gezdikten sonra, 2600 yıl önce kullanılan Kiklat teknelerinin fonksiyonel replikalarının yapıldığı atölyeyi geziyoruz. Aracımızla Urla merkeze çıkıyoruz. Sanat sokağı ve Malgaca Pazarı’nda serbest zaman sonrası  özel öğle yemeğimizi alacağımız Beğendik Abi Restoran’a hareket. Yemek sonrası Urla Bağ Yolu rotası içerisinde yer alan üzüm bağlarını görüp şarap tadımı yapma fırsatı bulacağız.  İlk durağımız Urla Şarapçılık. Kırmızı, Rose ve Beyaz şarap üretimi yapan Urla Şarapçılık hacim olarak bölgedeki en büyük üretici. Senede yaklaşık 300 bin şişe üretim yapıyorlar. Yörenin üzümü olan Bornova Misketi ile tatlı şarap tercih edenlerin sevdiği bir şarap. Ayrıca sadece burada tadabileceğiniz Urla Karası şarabı bulunmaktadır. Burada yapacağımız tadım sonrası bir sonraki durağımız Usca Şarapcılık. Butik bir şarap üreticisi olan Usca senede 45 bin şişe üretiyor. Burada uzmanlardan firmaya ve üretilen şaraplarla ilgili bilgiler alıp özel üretim Beyaz, Rose ve Kırmızı şaraplarından tatma imkanı bulacağız. Burada yapacağımız tadım sonrası Urla’ya veda ve  İzmir Adnan Menderes Havalimanına transfer. Check-in işlemleri sonrası dönüş uçuşu ve tur sonu.

             FİYAT Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim Kredi Kartı 6 Taksit
World-Bonus-Maximum-Combo
İki Kişilik Odada Kişi Başı sorunuz sorunuz
Tek Kişilik Odada Konaklama sorunuz sorunuz
7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber) sorunuz sorunuz

Gruplara özel olan bu programımız, minimum 8 kişi katılım ile gerçekleştirilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• 1 Gece İzmir’de kahvaltı dahil konaklama
• Kemeraltı Lezzetleri Tadım Turu
• İzmir Kordon Yengeç Restoran’da alınacak akşam yemeği
• Urla Beğendik Abi Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Urla Şarapçılık Tadım etkinliği
• Usca Şarapçılık Tadım etkinliği
• Uzman Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Uçak Bileti
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
• Tüm kişisel harcamalar ve fiyata dahil olarak açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
• Menü detayında belirtilenler dışındaki özel sipariş yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler

NOTLAR
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Turumuz minimum 8, maximum 24 kişi katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Fiyatlar kişi sayısına, otel ve restoranlara bağlı olarak artış & azalış gösterebilir.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyonun yapılması için tur bedelinin %50’lik bölümünün yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Menülerdeki yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilir.
• Rezervasyonlar minimum %50 ön ödeme ile gerçekleştirilmekte olup, kayıt yapılan tarihten sonra fiyatlarda meydana gelecek herhangi bir artış veya indirim katılımcıya uygulanmayacaktır. Kayıt sonrası ödemeler herhangi bir kampanya ve uygulama ile birleştirilemez, kullanılamaz.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 4,995TL min. 4,995 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

Kaş & Likya (K. Bayramı)

 16-19 Haziran 2024 Kurban Bayramı

Isparta Gül Hasadı

 7-9 Haziran 2024