Ege ve Köyleri Turu

Gurme Tur 4 Gece / 5 Gün Tur Tarihi : 2019-07-13
Çeşme, Ovacık Mahallesi, Çeşme/İzmir, Türkiye TÜRKİYE

EGE ve KÖYLERİ
LEZZET & KÜLTÜR TURU

İZMİR-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ÇEŞME-ALAÇATI-URLA-GERMİYAN
BARBAROS-YENİÇAROHORİ-ŞEYTAN SOFRASI-CUNDA-AYVALIK-KAZDAĞLARI
AYAZMA-ASSOS-BEHRAMKALE-YEŞİLYURT-ADATEPE-ÇAMLIBEL…
11-15 Ağustos 2020
Adana’dan Uçaklı Butik Tur
Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!

1.GÜN / 11 AĞUSTOS 2021 ÇARŞAMBA /ADANA-İZMİR-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ÇEŞME
Sabah saat 07:00’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Pegasus Havayolları ile 08:00’de İzmir’e hareket. Uçağımız saat 09:25’de İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Seferihisar’a hareket. Türkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’dan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık Kalesi ve limanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Sığacık’ta yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizin ardından köylülerin ürettiği el sanatlarından satın alma ve yöreye özgü ev yapımı tatlılardan tatmak için Sığacık sokaklarında serbest zaman. Öğleden sonra Çeşme’ye hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varış ve otelimize yerleşme. Öğleden sonra deniz ve havuz imkanlarından yararlanmak için serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından Çeşme merkezde rehberimiz eşliğinde yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz.  Çeşme merkezde serbest zaman. Konaklama Çeşme’de

2.GÜN / 12 AĞUSTOS 2021 PERŞEMBE  / GERMİYAN-ILDIR-URLA-ALAÇATI-ÇEŞME
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İzmir Köyleri turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin ilk SlowFood ünvanına sahip köyü olan Germiyan Köyü. Çeşme’nin bir köyü olan Germiyan’ın sokakları, köy sakinlerin boya fırçalarıyla adeta bir tabloya dönmüş. Bu köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından köyde yer alan ve antika eserlerle süslenmiş otantik ev kafede çaylarımızı yudumlayıp şeker içi kurabiyelerinin tadına bakacağız. Bir sonraki durağımız Ildır Köyü. Birçok yerli Türk filmi ve dizisinin çekimlerinde set olarakta kullanılan Ildır Köyü, şirin mi şirin bir balıkçı kasabası. Eski Adı Eyrthrai olan Ildır birçok Ege uygarlığına ev sahipliği yapmış. Filozof Platon’a göre Dünya’da görülebilecek en güzel günbatımının adresi Erythrai. Ildır’da köylülerin yerli tohumlarla ürettiği ürünlerden ve yöresel lezzetlerden satın alma imkanı bulacağız. Ildır turumuzun ardından son durağımız olan Urla’ya hareket edeceğiz.  Urla’da ilk durağımız yöresel  Ege otlarından ve lezzetlerinden oluşan Öğle yemeğimizi alacağımız restoran. Yemek sonrası Urla Sanat Sokağı ve Magaca Pazarını gezeceğiz. Alışveriş için serbest zaman sonrası Çeşme’ye dönüş. Öğleden sonra Deniz ve Havuz imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Alaçatı’ya hareket.  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri ile sizleri kendisine hayran bırakacak tatil beldemiz Alaçatı’da gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüz sonrası Alaçatı’da serbest zaman  sonrası otele dönüş. Konaklama Çeşme’de.  

3.GÜN / 13 AĞUSTOS 2021 CUMA /AYVALIK-KÜÇÜKKÖY-CUNDA-ŞEYTAN SOFRASI-KAZDAĞLARI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ayvalık’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Şeytan Sofrasını.  Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Mübadele sonrası Balkanlardan gelen nüfus ile bugünkü halini almış olan Küçükköy (Yeniçarohori)’ye gideceğiz. Günümüzde bir sanat köyüne dönüşmüş olan köyde vereceğimiz serbest zamanda bu atölyeleri gezebilir ve hediyelik eşya mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup buraya özgü olan Boşnak böreği ve mantıdan oluşan öğle yemeğimizin ardından Ayvalık üzerinden Cunda Adası’na (Ali Bey) hareket edip muhteşem manzaralara sahip Sevim& Necdet Kent Kitaplığı ve Nostaljik Cafe’de kahve molası veriyoruz. Burada güzel manzara eşliğinde kahvenizi içerken kütüphane kitaplığına da göz atabilirsiniz. Ardından dar sokaklardan yürüyerek Adanın merkezine gelip burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan Taksiyarhis Kilisesi Rahmi Koç Oyuncak Müzesini gezebilirler. Ardından Ayvalık merkez, Antikacılar Çarşısı, Tostçular Çarşısı gezilerimizi yapıp Ayvalık Lor Tatlısı tatma imkânı bulacağız.  Kaz Dağları’nda bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Otel imkanlarından faydalanmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama  Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel’de.

4.GÜN / 14 AĞUSTOS 2021 CUMARTESİ / BOZCAADA-ASSOS-BEHRAMKALE-KAZDAĞLARI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket. Geyikli’den vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eğer lezzet düşkünü bir gezginseniz yeni tatlarla tanışacağınız Bozcaada’yı keşfetmek sizlere ayrı bir keyif verecektir. Bozcaada’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda adaya özgü lezzetleri tatma ve fotoğraf çekmek için serbest zaman sonrası Ayazma Plajı’na hareket. Ayazma plajında yer alan restoranımızda alacağımız yemek sonra deniz keyfi için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve anakaraya dönüş yolculuğumuz için Bozcaada iskelesine hareket. Vapur yolculuğumuzun ardından Geyikli’ye varış ve Assos’a hareket. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü‘nden Assos Antik kentinin Akropol‘üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından köy merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel’de.

5.GÜN / 15 AĞUSTOS 2021 PAZAR / YEŞİLYURT-ADATEPE-ÇAMLIBEL-İZMİR-ADANA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Yeşilyurt Köyü. Sahilden birkaç km içerde ve Kazdağları eteklerinde yer alan badem ağaçları ile çevrili ve taş mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bu köyde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, bir zamanlar Rum nüfusunda yaşamış olduğu köyün meydanında çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Tam bir Ege kasabası olan bu köyün meydanındaki tarihi cami, mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşilyurt Köyü turumuz sonrası bir sonraki durağımız Kazdağları’nda yer alan Adatepe Köyü. Adatepe’ye varış ve arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası köy meydanında yer alan kahvehanede çaylarımızı içeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası günümüzde hala aktif olarak zeytinyağı yapımında da kullanılan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada eskiden sabun ve zeytinyağı yapımında kullanılan aletleri görme fırsatı bulacağız. Sonrasında eski bir köy okulunun restore edilerek yapılmış Taşmektep bir başka ziyaret durağımız olacak. Burada Ege lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız Çamlıbel Köyü’ne hareket. Sırtını Kazdağları’na dayamış, zeytinliklerle çevirili ve Ege’nin en nefes aldıran köylerinden birisi olan Çamlıbel Köyü’nde yapacağımız yürüyüş turumuz sonrası İzmir’e hareket.  Öğleden sonra İzmir’e varış ve şehir turu. Panoramik şehir turumuzun ardından İzmir Kordon’da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Sunexpress Havayolları ile saat 20:20’de Adana’ya hareket. 21:45’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu

 

FİYAT  Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
Bonus Kart’a Vade Farksız 3 TAKSİT
Kredi Kartı 9 TAKSİT
World-Bonus-Axess-Maximum
İki Kişilik Odada Kişi Başı 3650 TL 3990 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 4550 TL 4990 TL
7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber) 2850 TL 3150 TL
3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber) 1950 TL 2150 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER
• Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile İzmir-Adana parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• 2 Gece Çeşme Ege Tulip Hotel’de vb. Yarım Pansiyon konaklama
• 2 Gece Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel vb. Yarım Pansiyon konaklama • Sığacık’ta alınacak öğle yemeği
• Urla Beğendik Abi Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Ayvalık Küçükköy’de alınacak öğle yemeği
• Bozcaada Ayazma Vahit’in Yeri Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Adatepe Sabunhane Cafe & Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

NOTLAR
• Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatları olup tur tarihi yaklaştıkça fiyatlarda artış meydana gelecektir.
Turumuz butik olup minimum 14 kişi olacak şekilde planlanmıştır.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

 

 

FİYAT  Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
Bonus Kart’a Vade Farksız 3 TAKSİT
Kredi Kartı 9 TAKSİT
World-Bonus-Axess-Maximum
İki Kişilik Odada Kişi Başı 3650 TL 3990 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 4550 TL 4990 TL
7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber) 2850 TL 3150 TL
3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber) 1950 TL 2150 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER
• Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile İzmir-Adana parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• 2 Gece Çeşme Ege Tulip Hotel’de vb. Yarım Pansiyon konaklama
• 2 Gece Kazdağları Ramada Thermal & Spa Otel vb. Yarım Pansiyon konaklama • Sığacık’ta alınacak öğle yemeği
• Urla Beğendik Abi Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Ayvalık Küçükköy’de alınacak öğle yemeği
• Bozcaada Ayazma Vahit’in Yeri Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Adatepe Sabunhane Cafe & Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

NOTLAR
• Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatları olup tur tarihi yaklaştıkça fiyatlarda artış meydana gelecektir.
Turumuz butik olup minimum 14 kişi olacak şekilde planlanmıştır.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 3,650TL min. 3,650 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

Lezzet Başkentleri Turu

 2 Gece / 3 Gün (Cumhuriyet Bayram)

Lübnan Lezzet Turu

 3 Gece / 4 Gün (Cumhuriyet Bayramı)