Ege ve Köyleri Turu

Gurme Tur 7-11 Ağustos 2024 Tur Tarihi : 2024-08-07
Bozcaada, Çanakkale, Türkiye TÜRKİYE

EGE ve KÖYLERİ
CUNDA ADASI-AYVALIK-ŞEYTAN SOFRASI-YENİÇAROHORİ-KAZDAĞLARI-BEHRAMKALE
ASSOS-BOZCAADA-AYAZMA-YEŞİLYURT-ADATEPE-KOZBEYLİ-ESKİ FOÇA-YENİ FOÇA…
7-11 AĞUSTOS 2024
ADANA’DAN UÇAKLI BUTİK TUR
1 Gece Cunda Adası, 1 Gece Bozcaada, 2 Gece Kazdağları Konaklama!

1.GÜN / 7 AĞUSTOS 2024 ÇARŞAMBA  / ADANA-İZMİR-KÜÇÜKKÖY-AYVALIK-CUNDA ADASI
Sabah saat 07:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve SunExpress Havayolları ile 08:45’de İzmir’e hareket. Uçağımız saat 10:15’de İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Ayvalık’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Şeytan Sofrası.  Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Mübadele sonrası Balkanlardan gelen nüfus ile bugünkü halini almış olan Küçükköy (Yeniçarohori)’ye gideceğiz. Günümüzde bir sanat köyüne dönüşmüş olan köyde vereceğimiz serbest zamanda bu atölyeleri gezebilir ve hediyelik eşya mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz öğle yemeği molası sonrası Ayvalık şehir merkezine gideceğiz. Antikacılar Çarşısı, Tostçular Çarşısı görüp Cunda Adası’na hareket. Cunda Adası’na varışta otel yerleşme, otel imkanlarından faydalanmak ve denize girmek için serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve dar sokaklardan yürüyerek Cunda Adası’nın merkezine ulaşacağız. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan Taksiyarhis Kilisesi Rahmi M. Koç Müzesini ziyaret edebileceği gibi muhteşem manzaraya sahip Sevim& Necdet Kent Kitaplığı ve Nostaljik Cafe’de kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve akşam yemeği alacağımız restorana hareket.  Yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeği sonrası Cunda’nın hareketli gecelerinin tadını çıkarma imkanı bulacağız.  Konaklama Cunda Kıvrak Otel’de

2.GÜN / 8 AĞUSTOS 2024 PERŞEMBE / AYVALIK-BOZCAADA
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ege manzaraları ve rehberimizin anlatımları eşliğinde Bozcaada’ya hareket.  Geyikli’den vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eğer lezzet düşkünü bir gezginseniz yeni tatlarla tanışacağınız Bozcaada’yı keşfetmek sizlere ayrı bir keyif verecektir. Bozcaada’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda adaya özgü lezzetleri tatma ve fotoğraf çekmek için serbest zaman sonrası konaklayacağımız otele transfer ve odalara yerleşme. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Adanın en güzel plajlarından birisi olan Ayazma Plajı’na hareket. Burada denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeğimizi Adanın en güzel restoranlarından birinde alacağız. Akşam yemeği sonrası Bozcaada’nın hareketli sokakları bizleri bekliyor. Konaklama Bozcaada Fahri Otel’de.

3.GÜN / 9 AĞUSTOS 2024 CUMA / BOZCAADA-ASSOS-KAZDAĞLARI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası anakaraya dönüş yolculuğumuz için Bozcaada iskelesine hareket. Vapur yolculuğumuzun ardından Geyikli’ye varış ve Assos’a hareket. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü‘nden Assos Antik kentinin Akropol‘üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından deniz keyfi için Assos Sahillerine hareket. Burada plajlarda keyifli bir zaman geçirip denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşamüzeri rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Kaz Dağları’nda bulunan otelimize transfer Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Manastırhan Butik Otel’de.

4.GÜN / 10 AĞUSTOS 2024 CUMARTESİ / KAZDAĞLARI-YEŞİLYURT KÖYÜ-ADATEPE KÖYÜ
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Yeşilyurt Köyü’ne hareket. Sahilden birkaç km içerde ve Kazdağları eteklerinde yer alan badem ağaçları ile çevrili ve taş mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bu köyde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, bir zamanlar Rum nüfusunda yaşamış olduğu köyün meydanında çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Tam bir Ege kasabası olan bu köyün meydanındaki tarihi cami, mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşilyurt Köyü turumuz sonrası bir sonraki durağımız Kazdağları’nda yer alan Adatepe Köyü. Adatepe’ye varış ve arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası köy meydanında yer alan kahvehanede çaylarımızı içeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası günümüzde hala aktif olarak zeytinyağı yapımında da kullanılan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada eskiden sabun ve zeytinyağı yapımında kullanılan aletleri görme fırsatı bulacağız. Sonrasında eski bir köy okulunun restore edilerek yapılmış Taşmektep bir başka ziyaret durağımız olacak. Kazdağları’nda geçireceğimiz bu keyifli günün ardından otele dönüş. Öğleden sonra otel imkanlarından faydalanmak ve deniz keyfini çıkarmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Kazdağları Manastırhan Butik Otel’de

5.GÜN / 11 AĞUSTOS 2024 PAZAR / ESKİ FOÇA-YENİ FOÇA-KOZBEYLİ KÖYÜ-İZMİR-ADANA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılacağız. İlk durağımız Kozbeyli Köyü. 600 yıllık köy, muhteşem doğası, tarihi taş evleri, Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan camisi ve dibek kahvesi ile ünlü. Mübadeleye kadar Türk ve Rum vatandaşlar birlikte bu köyde yaşamıştır. Mübadele sonrası Limni Adası, Selanik ve Midilli’den göçmenlerin gelmiş olduğu köyde yapacağımız yürüyüş turu sonrası dibek kahvesinden tatma imkanı bulacağız. Sonraki durağımız Yeni Foça. Sahilde vereceğimiz serbest zaman sonrası Yeni Foça ve Eski Foça arasındaki dantel gibi işlenmiş güzel koyları ve Beş Kapılar Kalesi aracımızla panoramik olarak izleyerek Eski Foça’ya ulaşacağız. Antik dönemde Phokaia ismi ile bilinen ve Heredot’un ‘Onlar kentlerini, bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimde kurdular’ dediği Eski Foça turumuzda eski taş evleri, çarşısındaki dükkanları, kafeleri ve şirin balıkçı restoranları görme imkanı bulacağız. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. SunExpress Havayolları ile saat 20:40’da Adana’ya hareket. 22:05’de varış ve turumuzun sonu

FİYAT

Nakit
Kredi Kartı Tek Çekim

World-Bonus-Axess-Maximum-Ziraat

Kredi Kartı 3 Taksit Kredi Kartı 6 Taksit
İki Kişilik Odada Kişi Başı

28.950 TL

31.250 TL

33.250 TL

Tek Kişilik Odada Konaklama

36.950 TL

39.950 TL

42.450 TL

7-11 Yaş (2 yetişkinle beraber)

24.950 TL 26.950 TL

28.650 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
1 Gece Cunda Adası Kıvrak Otel vb. konaklama
1 Gece Bozcaada Hotel Fahri vb. konaklama
2 Gece Kazdağları Manastırhan Butik Otel vb. konaklama
• Otellerde alınacak 4 sabah kahvaltısı
• Cunda Adası Körfez Restoranda alınacak akşam yemeği (4 Çeşit Meze, Salata, Balık veya Köfte, Tatlı)
• Bozcaada Vahit’in Yeri Restoranda alınacak akşam yemeği (4 Çeşit Meze, Salata, Balık, Meyve)
• Kazdağları Manastırhan Butik Otel’de alınacak 2 akşam Yemeği (1 Akşam Yöresel Menü, 2. Akşam BBQ)
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Öğle Yemekleri, Özel Plaj ve Beach Clup Giriş Ücretleri
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm yemeklerde alınacak içecekler.

NOTLAR
Belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup doluluk oranına göre artış gösterecektir.
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyonun yapılması için ön ödeme yatırılması ve tur kayıt sözleşmesi yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici olan ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortak servis edilmektedir. Programda belirtilen veya tur öncesi acenta tarafından katılımcılarına verilen menü harici siparişler fiyata dahil değildir.
• Geziye çıkmadan önce Müze Kart edinebilirsiniz.
• Rezervasyonlar minimum %50 ön ödeme ile gerçekleştirilmekte olup, kayıt yapılan tarihten sonra fiyatlarda meydana gelecek herhangi bir artış veya indirim katılımcıya uygulanmayacaktır. Kayıt sonrası ödemeler herhangi bir kampanya ve uygulama ile birleştirilemez, kullanılamaz.

 

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 29TL min. 29 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

Kaş & Likya (K. Bayramı)

 16-19 Haziran 2024 Kurban Bayramı

Isparta Gül Hasadı

 7-9 Haziran 2024