Ege ve Köyleri

Gurme Tur 4 Gece / 5 Gün Tur Tarihi : 2019-07-13
Çeşme, Ovacık Mahallesi, Çeşme/İzmir, Türkiye TÜRKİYE

EGE ve KÖYLERİ
LEZZET & KÜLTÜR TURU

İZMİR-YENİÇAROHORİ-ŞEYTAN SOFRASI-CUNDA-AYVALIK-ASSOS-KAZDAĞLARI
BOZCAADA-AYAZMA-ASSOS-BEHRAMKALE-YEŞİLYURT-ADATEPE-ÇEŞME
GERMİYAN-ILDIR-BARBAROS-URLA-SIĞACIK-SEFERİHİSAR-ŞİRİNCE…
13-17 Temmuz,  10-14 Ağustos 2020
Adana’dan Uçaklı Butik Tur
Tüm Turlar, Tüm Yemekler Dahil!

1.GÜN / İZMİR-YENİÇAROHORİ-ŞEYTAN SOFRASI-AYVALIK-CUNDA ADASI-ASSOS-KAZDAĞLARI
Sabah saat 06:30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma ve Pegasus Havayolları ile 07:50’de İzmir’e hareket. Uçağımız saat 09:20’de İzmir Havalimanına varacak olup alanda bizleri bekleyen aracımızla Ayvalık’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Yeniçarohori (Küçükköy). Eskiden Rum ve Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı köye varışta ilk olarak köy meydanında çaylarımızı yudumlayacağız. Günümüzde bir çok sanat atölyesinin bulunduğu köyde yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından Şeytan Sofrasını geziyoruz. Ege’nin en güzel manzarasına sahip bu tepede manzaranın tadını çıkarttıktan ve birbirinden güzel manzara fotoğrafları çektikten sonra Cunda Adası’nda (Ali Bey) yer alan restoranımıza hareket. Cunda’da deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimizin ardından adanın merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde bünyesinde çok farklı eserleri barındıran Türkiye’deki 3 Rahmi Koç müzesinden biri olan, Rahmi Koç Müzesini gezebilirler. Serbest zaman sonrası Assos’a hareket. Assos yakınlarındaki Kazdağları’nın eteklerinde bulunan Kayalar köyündeki otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Kayalar Terrace Hotel’de.

2.GÜN GEYİKLİ-BOZCAADA-AYAZMA-ASSOS-BEHRAMKALE
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket. Geyikli’den vapurla Bozcaada’ya geçiş yapıyoruz. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini anlatıyor. Bir zamanların kahvehaneleri, tavernaları ve meyhaneleri şimdi turistik restoran, kafe ve dükkân olarak hizmet veriyor. Eğer lezzet düşkünü bir gezginseniz yeni tatlarla tanışacağınız Bozcaada’yı keşfetmek sizlere ayrı bir keyif verecektir. Bozcaada’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda adaya özgü lezzetleri tatma ve fotoğraf çekmek için serbest zaman sonrası Ayazma Plajı’na hareket. Ayazma plajında yer alan restoranımızda alacağımız yemek sonra deniz keyfi için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve anakaraya dönüş yolculuğumuz için Bozcaada iskelesine hareket. Vapur yolculuğumuzun ardından Geyikli’ye varış ve Assos’a hareket. Dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü‘nden Assos Antik kentinin Akropol‘üne çıkıyoruz. Burada M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağını görüyoruz. Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Akropol gezisinin ardından köy merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kayalar Terrace Hotel’de.

3.GÜN           YEŞİLYURT-ADATEPE-ÇEŞME
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Yeşilyurt Köyü. Sahilden birkaç km içerde ve Kazdağları eteklerinde yer alan badem ağaçları ile çevrili ve taş mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bu köyde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, bir zamanlar Rum nüfusunda yaşamış olduğu köyün meydanında çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Tam bir Ege kasabası olan bu köyün meydanındaki tarihi cami, mimarisi ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşilyurt Köyü turumuz sonrası bir sonraki durağımız Kazdağları’nda yer alan Adatepe Köyü. Adatepe’ye varış ve arnavut kaldırımlı taş sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası köy meydanında yer alan kahvehanede çaylarımızı içeceğiz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası günümüzde hala aktif olarak zeytinyağı yapımında da kullanılan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada eskiden sabun ve zeytinyağı yapımında kullanılan aletleri görme fırsatı bulacağız. Sonrasında eski bir köy okulunun restore edilerek yapılmış Taşmektep bir başka ziyaret durağımız olacak. Bu güzel Kuzey Ege köyünden ayrılıp öğle yemeğimizide alacağımız tarihi Sabunhane Cafe & Restoran’a hareket. Burada alacağımız yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeği sonrası Çeşme’ye hareket. Çeşme’de bulunan otelimize yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Çeşme merkezinde yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Konaklama Çeşme’de

4.GÜN / GERMİYAN KÖYÜ-ILDIR KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-URLA-ÇEŞME
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İzmir Köyleri turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin ilk SlowFood ünvanına sahip köyü olan Germiyan Köyü. Çeşme’nin bir köyü olan Germiyan’ın sokakları, köy sakinlerin boya fırçalarıyla adeta bir tabloya dönmüş. Bu köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf turumuzun ardından köyde yer alan ve antika eserlerle süslenmiş otantik ev kafede erik suyu ve şeker içi kurabiyelerinin tadına bakacağız. Bir sonraki durağımız Ildır Köyü. Birçok yerli Türk filmi ve dizisinin çekimlerinde set olarakta kullanılan Ildır Köyü, şirin mi şirin bir balıkçı kasabası. Eski Adı Eyrthrai olan Ildır birçok Ege uygarlığına ev sahipliği yapmış. Filozof Platon’a göre Dünya’da görülebilecek en güzel günbatımının adresi Erythrai. Ildır’a gelip buranın meşhur lokma tatlısından tatmadan gitmek olmaz. Bir sonraki durağımız Barbaros Köyü. İzmir’in Urla ilçesine yakın ve aynı zamanda Urla Bağ Yolu rotası üzerinde bulunan köy adını Barbaros Oyuk Festivali (Korkuluk) ile duyurmuş durumda. Köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş turumuzda bizlere köylülerin festival zamanında yapmış oldukları rengarenk korkulukları görüp fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Barbaros köyü turumuzun ardından son durağımız olan Urla’ya hareket edeceğiz.  Urla’da ilk durağımız öğle yemeği alacağımız restoran. Ege otlarından oluşan Öğle yemeğimizin ardından Urla Sanat Sokağı ve Magaca Pazarını gezeceğiz. Alışveriş için serbest zaman sonrası Çeşme’ye dönüş. Öğleden sonra Çeşme’nin en ünlü plajlarından olan Ilıca Plajı’na hareket ve denize girmek için serbest zaman. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Alaçatı Dem Meyhanesi’nde alacağımız akşam yemeği için hareket. Özel akşam yemeğimiz sonrası otele dönüş. Konaklama Çeşme’de.  

5.GÜN / SEFERİHİSAR-SIĞACIK-ŞİİRİNCE-ADANA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası  Seferihisar’a hareket. Türkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’da panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından Seferihisar’ın kıyısında bulunan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık Kalesi ve limanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Sığacık Limanında deniz ürünlerinden oluşan özel öğle yemeğimizin ardından Gümüldür üzeri Şirince Köyü’ne hareket. Eski bir Rum köyü olan Şirince’de turumuz esnasında otantik mimariye sahip tarihi yapılarını görme ve bölgeye özgü meyve şaraplarından tatma imkanı bulacağız. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Pegasus Havayolları ile saat 19:15’de Adana’ya hareket. 20:35’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

 

FİYAT  Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
Kredi Kartı 8 Taksit
World-Bonus-Axess-Maximum
İki Kişilik Odada Kişi Başı 2990 TL 3250 TL
Tek Kişilik Odada Konaklama 3690 TL 3950 TL
7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber) 2590 TL 2800 TL
3-6 Yaş (2 yetişkinle beraber) 1990 TL 2150 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER
• Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Adana-İzmir-Adana parkurunda uçak bileti
• Programda belirtilen tüm transfer ve ulaşım hizmetleri
• Programda belirtilen tüm turlar
• 2 Gece Assos Kayalar Terrace Hotel vb. yarım pansiyon konaklama
• 2 Gece Çeşme Ege Tulip Hotel’de vb. kahvaltı dahil konaklama
• Cunda Sahil Körfez Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Bozcaada Ayazma Vahit’in Yeri Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Adatepe Sabunhane Cafe & Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Çeşme Ege Tulip Otel’de alınacak akşam yemeği
• Urla Beğendik Abi Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Alaçatı Dem Meyhanesi’nde alınacak akşam yemeği
• Sığacık Liman Restoran’da alınacak öğle yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

NOTLAR
• Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turumuz butik olup maksimum 16 kişi ile sınırlandırılmıştır.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kesin Rezervasyon için tur bedelinin %40 lık bölümünün yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.
• Çocuk indirimleri aynı odada 2 yetişkinle beraber olması durumunda geçerlidir.
• Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötarlardan, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
• Menülerde yer alan yemeklerde Ana yemek harici ara sıcak ve mezeler 4 kişi için ortaya gelecek şekilde servis edilmektedir.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 2,990TL min. 2,990 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

MSC Meraviglia ile Norveç Fiyordları

 7 Gece / 8 Gün (6 Haziran, 18 Temmuz)