Doya Doya Adana

Gurme Tur 1 Gece / 2 Gün Gruplara Özel Butik Tur Tur Tarihi : 2022-10-08
Adana, Reşatbey, Seyhan/Adana, Türkiye TÜRKİYE

DOYA DOYA ADANA
Tüm Turlar, Tüm Yemekler ve Tadımlar Dahil!

1.GÜN /ADANA LEZZETLERİ VE TARİHİ ADANA TURU
Adana Havalimanı iç hatlar geliş terminalinde saat 07:30-08:30 saatleri arasında gelen misafirlerin karşılanması. Rehberimizin günlük program tanıtımı sonrası Adana tarihi ve lezzetleri turumuza başlayacağız. İlk durağımız son yıllarda ülke genelinde tanınan Adana böreği olarak da adlandırılan su böreğini tatmak için Adana’nın Yüreğir ilçesinde bulunan sanayi sitesine hareket. Burada sabah kahvaltımızı börek olarak alacağız. Sonrasında turumuza Tarihi Adana ile devam edeceğiz.  Dünyada halen kullanılan en eski köprü olan Taş Köprü ilk durak noktamız olup, sonra sırasıyla Büyük Saat Kulesi ve Adana Ulu Camii görülecektir. Ulucami yakınlarında bulunan Ziya Paşa Parkı’nda bulunan çay bahçesinde çaylarımızı yudumlayıp rehberimizin anlatımı ile Adana tarihi ve kültürü hakkında bilgilere sahip olacağız. Bu molamız sonrası durağımız Kazancılar Çarşısı olarak adlandırılan ve günümüzde bakır, demir el işlerinin üretimlerinin yapıldığı ve kalaycıların bulunduğu bu tarih kokan çarşıdan yürüyerek Bin sekiz yüzlü yılların sonundan bu yana faaliyette olan Helva üreticilerinde helva, lokum ve Adana cezeryesinden tatma imkanı bulacağız.Tarihi Adana yürüyüş turumuz yöresel Adana yemeklerini deneyimleyeceğimiz restoranda son bulacak. Burada yerel şeflerin sunumu ile karışık Adana tabağı olarak adlandırılan (İçli Köfte, Analı kızlı, Adana patlıcan güveci… vb) menümüzden oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası şehrin daha modern kısmı olan Ziyapaşa ve Gazipaşa Bulvarlarının bulunduğu bölüme geçeceğiz. Burada yapacağımız turumuzda insanları kadar iklimi de sıcak Adana’da serinletici yerel lezzetlerden olan rendelenmiş buz, gül suyu ve bir nevi nişasta palızası ile yapılan Bici Bici tatlısındanve sosyal medyada Adana ile ilgili paylaşımlarda sıkça karşınıza çıkan dondurulmuş süt ile yapılan muzlu sütten tadacağız. Doya doya gerçekleştirdiğimiz Adana turumuzu akşam yemeğine kadar dinlenmek için otelimize transfer ile sonlandırıyoruz :). Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Adana Kebaptan oluşan akşam yemeğimiz için Kuzey Adana’da bulunan restorana hareket. Yolumuz üzerinde Seyhan Nehri üzerinde yer alan Eski Barajı ve Seyhan Baraj Gölü’nü panoramik olarak göreceğiz. Restorana varış ve Adana Kebabı ustalarımızın bizler yapacağı sunum ile Adana kebabının yapılışını görüp incelikleri hakkında bilgi sahibi olacağız. Tam bir lezzet şöleni olan akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüş. Konaklama Otelimizde.

2.GÜN / KAPIKAYA KANYONU-VARDA KÖPRÜSÜ-TARSUS
Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası İlk durağımız Kapıkaya Kanyonu. Toplam uzunluğu 7,2 kilometre olan kanyonun bir kısmını yürüyerek gezeceğiz. Manzara  muhteşem. Yürüyüş turumuzun ardından kanyonun girişinde yörede yaşayan köylülerin yaptığı yöreye özgü bir lezzet olan Sıkma’dan tadına bakacağız. Dağa sonra 2012 yılında çekilen 007 James Bond Skyfall filminde de çekimler için kullanılan Varda Köprüsü. Yapımı 5 yıl süren köprü inşaatı 1912 yılında tamamlanmıştır. Uzunluğu 172 metre, orta ayağı ise 99 metre olan köprüye aynı zamanda “Alman” veya “Hacıkırı” köprüsü de denmektedir. Burada vereceğimiz fotoğraf molamız sonrası tarihi dokusu ile  Doğu Akdeniz’in en önemli yerleşim merkezlerinden olan Tarsus’a hareket. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından Tarsus’a varış. İlk olarak Tarsus’a özgü bir lezzet olan Fındık Lahmacun ve Humustan oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda göreceğimiz  yerlerden bazıları; St. Paul Kuyusu, Eski Tarsus Evleri, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni ve Kleopatra Kapısı. Tur sonrası şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda Tarsus’a özgü lezzetlerden olan Tarsus Cezeryesi, Tarsus kömbesinin tadına bakma ve satın alma imkanı. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Adana’ya dönüş ve tur sonu. Akşam üzeri tur katılımcılarımız dönüş uçuş saatlerine göre havalimanına transfer edilecektir.

FİYAT
Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim Kredi Kartı 6 Taksit
Axess- Bonus-Maximum-World
İki & Üç Kişilik Odada Kişi Başı sorunuz sorunuz
Tek Kişilik Odada Konaklama sorunuz sorunuz
7-12 Yaş (2 yetişkinle beraber) sorunuz sorunuz

Gruplara özel olan bu programımız, minimum 8 kişi katılım ile gerçekleştirilmektedir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER
• Programda belirtilen tüm transfer ve tüm turlar
• 1 Gece Adana’da 4* Otelde kahvaltı dahil konaklama
• Program esnasında alınacak tüm yemekler
• Geliş günü sabah kahvaltısı (Adana usulü su böreği)
• Adana’da alınacak yöresel öğle yemeği (Adana Lezzetleri Şef Tabağı)
• Adana’da alınacak akşam yemeği (Adana Kebabı Menüsü)
Tarsus’ta alınacak öğle yemeği (Tarsus usulü fındık lahmacun ve Humus)
• Turlar esnasında tadımlar (Cezerye, Bibi bici, Şalgam, Tatlı, Muzlu Süt, Sıkma)
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Uçak bileti
• Müze, Ören yeri giriş ücretleri ve tüm kişisel harcamalar
• Yemekler esnasında alınacak içecekler
• Fiyata Dahil olarak belirtilmemiş tüm hizmetler, Menü detayında belirtilenler dışındaki özel siparişler ve tüm içecekler.

NOTLAR
Belirtilen fiyatlar minimum 8 kişi için başlangıç fiyatı olup kişi sayısına, otel ve restoranlara bağlı olarak artış & azalış gösterebilir.
Programda belirtilen yemekler kişi başı menü olarak verilecek olup tadımlar içeriğine bağlı olarak çeyrek veya yarım porsiyon hesaplanmıştır.
• Rehberimiz gerekli durumlarda içeriğini değiştirmemek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Taksitlendirmeler bankaların artı kampanyaları dâhil edilerek hesaplanmıştır.        
• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Lüks Otobüs, Midibüs, Minibüs tipi araçlar kullanılır.

TRANSFER DETAYLARI
Geliş günü aracımız misafirlerimizi saat 07:30-08:30 arası Adana Havalimanı iç hatlar terminali’nde otopark kısmında bekleyecek olup, gurmeturlar.com temsilcisi geliş saatlerine göre misafirlerimizi havalimanında karşılayacaktır. Belirtilen saatten sonra gelecek olan misafirlerimiz ayrıca bir transferle grubumuza dahil edilecektir. Dönüş günü transferler ise misafirlerimizin uçuş saatlerine göre gerçekleştirilecektir.

Gruplara özel fiyat ve ayrıcalıklı bölge gezileri için info@gurmeturlar.com  

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 4,950TL min. 4,950 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

Kaş & Likya (K. Bayramı)

 16-19 Haziran 2024 Kurban Bayramı

Isparta Gül Hasadı

 7-9 Haziran 2024