Costa Toscana Gemisi ile Arap Yarımadası

Gurme Tur 7 Gece / 8 Gün (3 Mart ve 10 Mart 2023)) Tur Tarihi : 2023-03-03
Dubai - Dubai Emirliği - Birleşik Arap Emirlikleri Ürdün

Costa Toscana ile Arap Yarımadası Turu
5* Gemide Tam Pansiyon Konaklama ve Tüm Turlar Dahil
3Mart 2023 ve 10 Mart 2023 Hareketli

GÜN LİMAN, ÜLKE VARIŞ HAREKET
1 Dubai, BAE
2 Dubai, BAE 23:59
3 Denizde Seyir
4 Muscat, UMMAN 07.00
5 Muscat, UMMAN 17.00
6 Abu Dhabi, BAE 18:30
7 Abu Dhabi, BAE 20:00
8 Dubai, BAE 09.00

 

KATEGORİ 03.03.2023 10.03.2023
İÇ KABİN 899 € 899 €
DIŞ KABİN 1149 € 1149 €
BALKONLU KABİN 1249 € 1249 €
TEK KİŞİ FARKI %80 %80
3. VE 4. KİŞİ YETİŞKİN 799 € 799 €
3. VE 4. KİŞİ 17 YAŞ ALTI ÇOCUK 749 € 749 €
HAVALİMANI VE LİMAN VERGİLERİ (FİYATA DAHİLDİR) 420 € 420 €

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Fly Dubai ile Sabiha Gökçen Havalimanı – Dubai – Sabiha Gökçen Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5* Yıldızlı Costa Toscana gemisinde 7 gece 8 gün seçeceğiniz kabin kategorisinde tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri
 • Havalimanı-Liman-Havalimanı arasındaki tüm transferler.
 • Dubai Şehir Turu & Işığın Muhteşem Gösterisi Turu
 • Muscat Şehir Turu
 • Abu Dhabi Gece Turu
 • Abu Dhabi Şehir & Ferrari Word (Yas Adası) & Şeyh Zayed Camii Turu
 • Dubai Mall Alışveriş Turu
 • Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup sayısı minimum 25 kişi olması durumunda)
 • Mesleki zorunluluk sorumluluk sigortası .

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 11€ gemide ödenir.
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, vs)
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti. (B.A. Emirlikleri Vizesi)

LÜTFEN DİKKAT Vize hizmeti, Bu program için Gemi firması tarafından alınacak 2 girişli veya Çok girişli Dubai vizesi gerekmektedir. Münferi veya VFS üzerinden alınan DUBAİ vizelerinin Birleşik Krallık ve gemi firmaları anlaşmaları gereği geçerliliği kabul edilmemektedir. (120€)

ÖNEMLİ NOT : İsrail pasaportu olan misafirler Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapamazlar.

 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (40€). 70 yaş  ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.

İPTAL ŞARTLARI
Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10
179-150 gün %15
149-120 gün %25
119-90 gün %30
89-60 gün %50
59-45 gün %60
44-30 gün %75
29-10 Gün %90
9 günden az %100 iptal cezası uygulanacaktır.

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul (Saw)-Dubai(Dxb)         FZ752  15:50-21:15
Dubai(Dxb)-İstanbul (Saw)         FZ751  10:35-14:40

PROGRAM AKIŞI

1.Gün / İstanbul-Sabiha Gökçen-Dubai
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar terminali 11:30’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından saat 15:50 de Dubai’ye hareket ediyoruz. Dubai’ye yerel saat ile saat 21:15’te varışımızın ardından Dubai limanına, gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman. Gemimiz gece limanda kalıyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2.Gün / Dubai
Gemimiz limanda. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın akabinde ‘’Dubai Şehir Turu & Işığın Muhteşem Gösterisi Turu na başlıyoruz. Dubai’nin ilk kurulduğu şehir olan “Eski Dubai” bölgesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizde ilk olarak El Fahidi Hisarı bölgesinde 1787 yılında istila etmek isteyen güçlere karşı kullanılmış ve sonradan müze haline getirilmiş “Dubai Müzesi” ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen küçük sandallar ile “Deira” bölgesini geçerek bölgenin en popüler “GOLD SOUK ( Altın Pazarı ) ve SPICE BAZAAR ( Baharat Çarşısı )” nı gezeceğiz. Buradaki gezimizin ardından “Jumeriah” bölgesine geçerek dünyaca ünlü 7 Yıldızlı “Burj El Arab Oteli”ni dışarıdan görecek ve dubai zenginlerinin evlerini bulunduğu, insan eliyle çöle yapılan Palmiye Adası’nı  ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Dönüşümüz esnasında 500 dönümlük alanıyla şehrin yeni kalbi. Burj Khalifa binası ve 12.1 milyar dolara mal olan Dubai Mall alışveriş merkezi arasında bulunan 30 dönümlük yapay gölde akşam saatlerinde başlayan ses ve müzik efektleri ile koreografi edilmiş muhteşem su gösterisini izleyeceğiz. Turumuzun sonu. Geminin hareketi saat 23.59. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.Gün / Denizde Seyir
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

4.Gün / Muscat
Gemimiz saat 07:00’da Muscat limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın ardından “Muscat Şehir Turu ” muza başlıyoruz. Bu turumuzda “Sultan Kabus Camii”, “Sultan Sarayı”, “El Mirani” ve “El Celali Kaleleri”, “Fransız müzesi”, “Ghalya Modern Sanat Müzesi” ile “Muskat Opera Sarayı” nı panoramik olarak gördükten sonra eski Muscat kültürünü yakından görebileceğiniz “Bait Az Zubair Müzesi” ni ziyaret edeceğiz. Ardından Matrah pazarı görülecektir. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman. Akabinde gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.Gün / Muscat
Gemimiz limanda. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Geminin hareketi saat 17:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.Gün / Abu Dhabi
Gemimiz saat 18:30’da Abu Dhabi limanına yanaşacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Abu Dhabi Gece Turu muza başlıyoruz. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen Abu Dhabi Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer emirlikleri gibi hareketli bir gece hayatına sahip. Sıcaklardan dolayı insanlar ağırlıklı olarak gündüz yerine gece dışarı çıkmayı tercih ediyorlar. Kent, aynı zamanda alışveriş için de birçok seçenek sunuyor. Üstelik lüks alışveriş merkezleri ve mağazalarının yanı sıra yerel çarşı ve pazarlara da sahip olmasından dolayı alışveriş noktaları her bütçeye hitap ediyor. Gemimiz gece limanda kalıyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.Gün / Abu Dhabi
Gemimiz limanda. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Serbest zamanın ardından   Abu Dhabi Şehir & Ferrari Word (Yas Adası) & Şeyh Zayed Camii Turu muza başlıyoruz. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapılarda sizleri gezdireceğiz. Bugünki turumuzda da bu projeye dâhil olan ve bölgenin en popüler adalarından biri sayılan dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat ( Mutluluk ) Adası olacak. Yol boyunca buna paralel olarak Guggenheim, Abu Dabi Louvre ve diğer pek çok büyük müze inşaları da göreceğimiz yerler arasında. Abu Dhabi ye dönerken dünyanın en büyük camilerinden biri ve teknoloji harikası olan “Şeyh Zayed Camisi” , “Şeyh Zayed Bin Sultan” nın Türbesi ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Ziyaretimiz sonrası 2015 yılında Orta Doğu’nun en önemli turistik cazibe merkezi seçilen Yas Adasındaki Ferrari World’ün bulunduğu Yas Mall’a ve Abu Dhabi Kültür köyüne gideceğiz ve alışveriş için serbest zaman. Geminin hareketi saat 20.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.Gün / Dubai-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Gemimiz saat 05.00’da Dubai limanına yanaşacaktır. Sabah erkenden gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ve bizi bekleyen araçlarımız ile havalimanına geçiyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından saat 10:35’te  Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.40’da Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri: 0850 888 85 01
Fiyat: 899€ min. 899 /kişi başı

Bu tur hakkında detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Diğer Turlar

MSC Poesia ile Akdeniz

 11 Gece Konaklama

MSC Splendida ile Ege & Adriyatik

 8, 9 ve 10 Gece Seçenekleri

Yılbaşı Hatay Turu

 1 Gece / 2 Gün 31 Aralık-01 Ocak 2023 Yılbaşı